KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12167311
*
nr 1216 7311
Sven Lignell
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 28x63
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2018
kl 20:44:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 02:50:45
1
250 kr
12/11 20:20:36
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven lignell sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Sven Lignell
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
nr 1216 7311
Sven Lignell
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 28x63
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/11 02:50:45 | 1 | 250 kr |
| 12/11 20:20:36 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven lignell sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



